A Cushman & Wakefield adatai szerint 2020 első félévében a tavalyi összes bérleti szerződések 55% -át kitevő bérleti szerződéseket írtak alá Magyarországon, Csehországban, Romániában, Szlovákiában és Lengyelországban, összesen 3,7 millió négyzetméterről. Ez 10% -kal több, mint 2019 első félévében.
Az e-kereskedelem gyors bővülése és a példátlan eladások növekedése ösztönzi a logisztikai fejlesztéseket és a kiszervezésen alapuló logisztikai modellek fejlesztését. A teljesítés kiszervezésére szakosodott cégek segítségével a kiskereskedők javíthatják a szállítási időt és a hatékonyságot, különféle fizetési és szállítási lehetőségeket kínálhatnak az ügyfeleknek, és csökkenthetik a szállítási költségeket, a vásárlók pedig egyre inkább az online vásárlást részesítik előnyben” – mondta el Ferdinand Hlobil, a CEE ipari ügynökség vezetője. -„Arra számítunk, hogy ez a piaci szegmens a jövőben növekedni fog, különösen a minőség javítása és a logisztikai szolgáltatások rugalmasságának növelése terén.
Magyarország: kimagasló kínálat és kihasználtság Rekord nagyságú kínálat – az új kínálat az elmúlt öt év legmagasabb szintjét érte el 2020 első felében, több mint 127 000 négyzetméternyi modern logisztikai területtel. Számos új projekt van folyamatban, amelyek 2020 végére és 2021 elejére várhatók.
Rekord nettó kihasználtság – 2020 első félévében a budapesti logisztikai ingatlan bérlet piacára a legmagasabb nettó kihasználtság volt jellemző az elmúlt öt évben, több mint 282 000 négyzetméternyi új terület használatba vételével.