“Továbbra is átkelnek a lezárt határokon, és úton maradnak, hogy élelmiszert és gyógyszert szállítsanak oda, ahol erre szükség van” – emeli ki.
Vitanov szerint a szállítmányozási ágazat dolgozói ezekben a nehéz pillanatokban szolidaritást mutattak valamennyi európaival szemben. Ezért ezt a következő hónapokban és években meg kell hálálni. Ezen felül a bolgár képviselő véleménye szerint elengedhetetlen lesz az alapvető változtatások bevezetése az uniós Mobilitási Csomagban, mielőtt még kötelező érvényű jogszabállyá válik.
A TRAN bizottság tagja kiemeli, hogy az eddigi munkák az ágazattal kapcsolatos elavult és helytelen látásmódra épültek a média negatív és elfogult közvetítésében, amely nem ellenőrzött, és sokszor valótlan adatokra támaszkodott.
Ezért is a szállítmányozók a kezükbe vették a dolgokat, és az elemzőktől megrendelték a következmények elemzését, amelyek a Mobilitási Csomag jelenlegi bevezetésével jelentkeznének. Így tett például a „Transport i Logistyka Polska” munkaadói szövetség, amely a német logisztika-professzorral Peter Klaus-szal elkészítette a jelentést.